Neden TOEFL® Sınavı?

TOEFL sınavına girerek, yurt dışı eğitim ya da kariyer hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TOEFL® sınavı dünyanın herhangi bir yerinde okumak, çalışmak, yaşamak ya da göç başvuruları için kullanılır. Puanlar şu şekilde kullanılır:

  • Aldıkları TOEFL puanları sayesinde öğrenciler, üniversite hayatına hazırlıklı ve yaşıtlarından bir adım önde başlamış olurlar. 
  • Göçmenlik büroları, oturma izni ve iş vizesi vermek için TOEFL puanlarını kullanmaktadır.
  • Tıbbi kurumlar ve ruhsatlandırma mercileri, profesyonel sertifikalandırma için TOEFL puanlarını kullanır.

Bu sınav en iyi seviyeye ulaşmanıza ve bunu göstermenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 

Diğer adaylar arasında fark yaratın!

Bu sınava girmiş olmanız, kurumların yaptığı mülakatlarda öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. TOEFL sınavı, akademik İngilizce’nin en güvenilir ölçütü olarak titizlikle test edilmiştir; böylece üniversiteler, akademik ortamda güvenle iletişim kurabileceğinizi anlayacaktır.

İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayın!

Yüksek standartlı TOEFL sınavı, ana dili İngilizce olmayanların üniversite ortamında okunan, yazılan, duyulan ve konuşulan İngilizce’yi anlama kabiliyetini ölçer. Ayrıca, TOEFL sınavı, kendinizi İngilizce’de sözlü ve yazılı olarak iyi bir şekilde ifade ettiğinizi kanıtlamak için tasarlanmıştır.

%100 tarafsız sınava girin!

TOEFL sınavına girdiğinizde önemli olan tek şey, İngilizce dil yeteneğinizdir. Konuşma bölümünde, karşınızda sizi değerlendiren biri yoktur, bu nedenle mikrofona konuşmanız gerekmektedir. Yüz yüze mülakatların adayların aksanları ve görünüşleri hakkında önyargı yaratabileceğinden, bu bölümde verilen bütün cevaplar, adayların kim olduğunu bilmeden birden fazla sınav değerlendiricisi tarafından, tarafsız ve merkezi bir notlandırma sistemi kullanılarak puanlandırılır.

En adil puanı alın.

Sınavımız en adil ve en doğru puanı – en hızlı şekilde almanızı sağlayan yapay zeka  ve insan puanlamasını birleştiren tek sınavdır.

Sınava daha rahat koşullarda girin! Sizin sınavınız; sizin seçiminiz!  

Evde ya da bir test merkezinde sınava girebilirsiniz. TOEFL iBT® test merkezlerini, sınav tarihlerini ve yer müsaitliğini online hesabınız ya da ücretsiz TOEFL® resmi uygulaması üzerinden inceleyin.

Anında Puanlama. 

Sınav sonunda resmi olmayan Okuma ve Dinleme puanlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

MyBest® Puanları. 

Son 2 yıl içindeki en iyi bölüm puanlarınızın kombinasyonu olan MyBest puanları ile en iyi sınav performansınızı gösterin.

Copyright © 2023 by ETS. All rights reserved. All other trademarks are the property of their respective owners.*