• Ana Sayfa
  • TOEFL® Sınavı İhtiyaçlarınızı Nasıl Karşılar?

TOEFL® Sınavı İhtiyaçlarınızı Nasıl Karşılar?

Tüm İngilizce dil sınavları aynı değildir. Türkiye’deki tüm üniversiteler TOEFL sınavını kabul etmektedir. TOEFL sınavı, Türkiye’de YDS sınavına denkliği ile ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdır.

ETS tarafından kurumlar için tasarlanan TOEFL sınavı, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Bu nedenle, 150’den fazla ülkede 11.000’den fazla kurum, adayların İngilizce konuşulan akademik bir ortamda başarılı olma becerilerini doğru bir şekilde değerlendirmek için TOEFL sınavına güvenmektedir.

Becerileri en doğru şekilde ölçen TOEFL sınavı

TOEFL  sınavı, İngilizce’de iyi iletişim kurabilen öğrencileri belirlemenize yardımcı olur. 

  • İngilizce’de integrated tasks adı verilen soru tipleri, öğrencilerin akademik hayata hazırlanmalarını sağlamak için 4 dil becerisinin birleşimini kullanır.

Sınav içeriği, bir adayın akademik ortamda iletişim kurma becerisinin en kapsamlı resmini kurumlara sunmak için akademik ortamın tüm alanlarından temin edilerek oluşturulmuştur.

Sınav içeriği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarafsız ve Güvenilir Bir İngilizce Yeterlilik Değerlendirmesi

TOEFL sınavının uygulanma ve puanlanma şekli, farklı ve başarılı öğrencileri bulmanıza yardımcı olur:

  • Birden fazla sınav değerlendiricisinin olması ve merkezi puanlama yapılması, sonuçların adil ve objektif olmasını sağlar.
  • Yapay zeka ve insan puanlamasının kombinasyonu, doğru sonuçları getirir.
  • Bilgisayar aracılığıyla standart bir konuşma bölümü, yüz yüze görüşmenin olası önyargısını ortadan kaldırır.
  • Sınav değerlendiricilerinin kapsamlı eğitimi ve günlük olarak izlenmesi, en kalifiye değerlendiricilerin sınav puanlaması yapmasını sağlar.
  • Sınav değerlendiricileri, coğrafi önyargı olasılığını ortadan kaldırarak, dünyanın dört bir yanından gelen yanıtları puanlar.

Puanlar hakkında daha fazla bilgi edinin. 

Güvenilirlik

Sınav puanlarının güvenilirliğini korumak için tasarlanmış yöntemler ve modern teknoloji kullanımı ile birlikte TOEFL sınavı, akademik İngilizce becerilerinin değerlendirilmesi için en iyi güvenlik koşullarını sağlar ve uluslararası öğrencilerinizin kalitesini garanti etmenize yardımcı olur.

Sınav güvenilirliği hakkında daha fazla bilgi edinin. 

Potansiyelin En Doğru Öngörüsü

TOEFL sınavı, adayların akademik ortamda başarılı olma becerisini en etkili ve en güvenilir şekilde ölçtüğü için, kurumların en yüksek akademik potansiyele sahip öğrencileri seçmelerine yardımcı olur. Diğer İngilizce dil sınavlarının aksine, TOEFL sınavı üniversitelere daha doğru bir puan ölçeği (0-120) sunması nedeniyle, adaylar arasında daha kolay seçim yapma olanağı sağlar.

TOEFL puanlarını diğer ölçütlerle karşılaştırın

Araştırma Destekli

ETS, 50 yılı aşkın süredir İngilizce öğrenme ve değerlendirmede lider bir kurum olarak, dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kurumlarla birlikte, onların öğretim ve araştırma misyonlarını ilerletmelerine yardımcı olmak için, İngilizce dil yeterliliğini ölçmenin ve bilgi paylaşımının yeni yollarına öncülük etmektedir. Bu sebeple ETS, TOEFL sınav puanlarının geçerliliğini desteklemek için yoğun çalışmaları ve araştırmaları finanse etmeye devam etmektedir.

TOEFL Araştırmaları hakkında daha fazla bilgi edinin. 

Resmi bir TOEFL iBT® Kurumu olmak için başvurun

İletişim Formu

* Gereklidir

Copyright © 2021 by ETS. All rights reserved. All other trademarks are the property of their respective owners.*

10 $ İNDİRİM!

24 Mayıs tarihine kadar TOEFL iBT ® sınavı için kayıt yaptıran ilk 250 kişi 10 $ indirim kazanacak.

TOEFL iBT sınavı Türkiye, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere dünya çapında 150’yi aşkın ülkede 11.000’den fazla üniversite ve kurumda size avantaj sağlar. Ayrıca, TOEFL iBT sınavı, Türkiye’de ÖSYM tarafından kabul edilen ve YDS sınavına denkliği bulunan bir sınavdır.

TOEFLxIEFT21 kodunu kullanarak, hemen kayıt olmak için ets.org/mytoefl linkini tıklayın ve bu fırsatı kaçırmayın!

ÖNEMLİ: Sokağa Çıkma Yasağı ile ilgili olarak TOEFL iBT ® Adaylarının Dikkatine

27/04/2021

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın 26 Nisan 2021 tarihinde yayınladığı Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi çerçevesinde, 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde uygulanması planlanan tüm TOEFL iBT ® sınavları 17 Mayıs sonrasında uygun bir tarihe ertelenecektir.

Güncel tüm bilgileri, kendi ETS hesabınızdan kontrol edebilir, sorularınız olursa toefl@ets.org adresinden iletebilirsiniz. Yerel destek için TOEFLSupport4Turkey@ets.org adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da 00-800-1420-32020 / 00-800-1420-39992 nolu ücretsiz hattan (sabit hat) Pazartesi – Cuma, 9.00 – 17.00 arası bizimle iletişime geçebilirsiniz.