Sınava kaydolun!

Bir hesap oluşturun, sınav gününüzü seçin, randevunuzu oluşturun ve sınav gününe hazır olun.

Nasıl kayıt olunur?

 1. Başlamadan önce aşağıdakilerin mevcut olduğundan emin olunuz:
  • Sınav gününde yanınızda götürmeyi planladığınız geçerli kimlik belgeniz veya pasaportunuz. Kaydolurken kullandığınız isim, test merkezine getirdiğiniz kimlik belgenizdeki isimle tam olarak eşleşmelidir. Lütfen Türkçe’deki özel harfleri kullanmayınız: “ç”, “ğ”, “ı”, “ö”, “ş”, “ü”. Kayıttan sonra, güvenlik nedeniyle adınızı ve doğum tarihinizi değiştiremezsiniz. Değiştirmeye ihtiyaç duyduğunuz takdirde, lütfen destek bölümüyle irtibat kurunuz: toefl@ets.org
  • Bir kredi/banka kartı veya TOEFL® kayıt çeki (voucher). Sınav ücreti 185 ABD dolarıdır ve Türk Lirası cinsinden fiyat, günlük döviz kuruna göre değişir. 
  • Sonuçlarınızı göndermek istediğiniz en fazla 4 kurumun adı ve kurum kodu.
 2. Bir ETS hesabı oluşturun veya mevcut bir hesabınız varsa giriş yapın. Hesabınıza erişmek için ücretsiz TOEFL® resmi uygulamasını da kullanabilirsiniz.
  Google Play  App Store
 3. Bir test tarihi ve test merkezi seçin.
 4. Kalan adımları ekranda  belirtilen adımlara göre tamamlayınız. Siparişinizi gözden geçirin, ardından “Pay now” (şimdi öde) seçeneğini tıklayınız. Ödeme yapıldıktan sonra, sınav rezervasyonunuz bağlayıcıdır. E-postayla veya seçtiyseniz SMS ile bir onay mesajı alacaksınız ve bu mesajı TOEFL online hesabınızda görüntüleyebileceksiniz. Bu bölümde gerekirse sınav rezervasyonunuzda değişiklik yapabilirsiniz. 

Bütün test merkezleri korona virüs nedeniyle tam kapasiteyle çalışamayacağı için daha fazla tarih seçeneği sunan TOEFL iBT ® Home Edition için kayıt olma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bu linki ziyaret edin.

Yerel destek için

Email TOEFLSupport4Turkey@ets.org adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da 00-800-1420-32020 / 00-800-1420-39992 nolu ücretsiz hattan (sabit hat) Pazartesi – Cuma, 9.00 – 17.00 arası bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt için yardıma mı ihtiyacınız var?

91-124-4147700 nolu telefonu arayabilirsiniz ya da Prometric iletişim  formunu kullanarak, Prometric®’e e-posta gönderebilirsiniz.

Sınav günü ile ilgili bilgilendirme

Yanınızda bulunması gerekenler

 • İsminizi, fotoğrafınızı ve imzanızı gösteren geçerli bir kimlik belgesi ya da pasaport ibraz etmelisiniz. Kimliğinizdeki isim, kayıt sırasında verdiğiniz isim ile tam olarak eşleşmelidir. Bu kuralın hiçbir istisnası yoktur.
 • ETS tarafından e-posta adresinize gönderilen sınav kayıt çıktısını (registration confirmation), sınavdan bir gün önce kontrol ettiğinizden ve yanınızda test merkezine getirdiğinizden emin olunuz.
 • Sınav sırasında veya molalarda telefonların, saatlerin veya diğer elektronik cihazların kullanılmasına izin verilmediğini unutmayınız.

Sınav günü yapılması gerekenler

 • Test merkezine 30 dakika erken geliniz. Geç kalırsanız, sınava girmenize izin verilmeyecektir.  
 • Yapmanız gerekenler:
  • Geçerli kimlik kartı ya da pasaportunuzu gösteriniz.
  • Sınav giriş formunuzu doldurunuz.
  • Test merkezinde fotoğrafınız çekilecektir. Fotoğrafınız, sınava gireceğiniz bilgisayar ekranında görüntülenir ve sınav sonuç belgenize eklenir.

Sınava giriş

 • Sınava başlamadan birkaç dakika önce oturacağınız yer belirlenecektir.
 • Herhangi bir nedenle yardıma ihtiyacınız varsa, elinizi kaldırınız.
 • Tuvaleti istediğiniz zaman kullanabilirsiniz; uvalet molanız esnasında sınav süresinin durdurulmadığını unutmayınız. 
 • Sınav sonunda, sınavınızın değerlendirilmesini veya sınavınızı iptal etmeyi tercih edebilirsiniz.

Puanlarınızı alma ve gönderme

Tüm TOEFL iBT sınav sonuç belgeleri, otomatik olarak MyBest ™ puanlarının yanı sıra seçtiğiniz sınavdan aldığınız puanları da içerir. MyBest puanları, son 2 yıldaki geçerli TOEFL iBT puanlarınızın her bir bölümü için en iyi puanlarınızı birleştirerek, size en iyi genel sınav performansınızı göstermenin bir yolunu sunar.

Copyright © 2023 by ETS. All rights reserved. All other trademarks are the property of their respective owners.*